Efekty specjalne nadruków na odzieży

 

Wyróżnij się z tłumu przesiąkniętego prostotą i standardem, wyeksponuj swoje logo tak, aby na długo było zapamiętane przez Twoich Klientów, spraw by Twój projekt na koszulkę był jeszcze bardziej efektowny.

 

Jeśli chcesz coś powiedzieć - powiedz to głośno... na t-shircie.

 

Poniżej przedstawiamy najnowsze i najciekawsze metody na zrealizowanie tego celu.

 

DRUK PLASTIZOLOWY

Najczęściej stosowane do zdobienia tkanin są farby plastizolowe. Polecamy stosowanie ich wszędzie tam, gdzie pragniemy uzyskać nadruk wysokiej jakości, z precyzyjnym odzwierciedleniem detali, z dużym nasyceniem żywych, czystych, efektownych dla oka barw.

Nadruk plastizolowy posiada najmniej ograniczeń technologicznych (spośród innych technik zdobienia sitodrukiem). Świetnie nadaje się do nadruku na ciemnych tkaninach. Dzięki utrwalaniu w wysokich temperaturach nadruk ma doskonałą odporność na pranie.

 

 

FARBY WODNE

Farby sitodrukowe na bazie wody. Najlepsze efekty wizualne uzyskujemy poprzez druk wodny wykonany na jasnych tkaninach barwami pastelowymi. Nałożona na tkaninę cienka warstwa farby jest praktycznie niewyczuwalna w dotyku. Niestety nadruk wykonany farbami wodnymi nie jest tak trwały jak nadruk wykonany plastizolem.

 

 

EFEKT RZEŹBY - DRUK 3D

Farba o specjalnych właściwościach pozwalająca na stworzenie na odzieży wypukłego nadruku o ostro zarysowanych krawędziach. Grafika drukowana w 3D stwarza wrażenie projektu "wychodzącego" z koszulki. To znakomity sposób, gdy chcemy uwypuklić cały wzór lub tylko jego fragment (np. nazwę firmy, hasło, logotyp czy też ważny element będący fragmentem drukowanego zdjęcia) w celu zwrócenia szczególnej uwagi.

 

 

PUFF

Farba, która puchnie pod wpływem temperatury i tworzy efekt wypukłości zbliżony do druku 3D, jednakże krawędzie druku przyjmują łagodne, zaokrąglone kształty.

 

 

ŻEL

Trójwymiarowa i przezroczysta farba pozwalająca na stworzenie efektów specjalnych przypominających żel, krople wody, efekt rosy lub powierzchnię o mocnym połysku.

 

 

EFEKT ZAMSZU

Farby używane do stworzenia zamszowego, aksamitnego i miękkiego w dotyku nadruku, który można wykonać w dowolnym odcieniu.

 

 

GLITTER

Farby o błyszczącym, brokatowym wykończeniu. Dostępne są w wielu kolorach. Doskonale eksponują cały wzór lub jego fragment.

 

 

WYWAB

Efekt stosowany na kolorowych tkaninach. Polega na wypłukaniu barwnika bez uszkodzenia struktury materiału, dzięki czemu uzyskujemy miękki w dotyku nadruk w kolorze zbliżonym do koloru tkaniny przed zafarbowaniem - najczęściej beżowym.

 

 

FOLIA

Specyficzny, niezwykle efektowny sposób zdobienia tkaniny metodą sitodruku. Nadruk ten polega na nałożeniu specjalnej folii na podłoże wcześniej pokryte specjalnym klejem. Folie występują w wielu kolorach. Charakteryzują się intensywnym połyskiem - nadruk wykonany tą techniką jest gładki, lśniący i niezwykle trwały.

 

 

KOSMIC GLO

Niezwykła farba, fosforyzująca w ciemnościach. Idealnie nadaje się do specjalnych efektów np. na dyskotekach, w klubach.

 

 

Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce: czytaj więcej

Prezentowane zdjęcia przykładowych realizacji nie stanowią reklamy, natomiast zamieszczone znaki towarowe oraz logotypy należą do ich prawnych właścicieli.
Wyeksponowanie ich na niniejszej stronie internetowej ma na celu zaprezentowanie mozliwości produkcyjnych firmy MAJOR ART Sp. z o.o.