Techniki zdobienia

 

SITODRUK

Sitodruk to najczęstsza, najbardziej uniwersalna, wszechstronna metoda nadruku na tkaninach. Polega na bezpośrednim nakładaniu farby poprzez sita naciągnięte na ramy. Każdy kolor drukowany jest oddzielnie i dlatego przygotowujemy tyle siatek ile kolorów ma być drukowanych. W związku z tym przygotowanie do nadruku sitem jest pracochłonne, a przy niskich nakładach koszt druku tą metodą jest dość wysoki. Opłacalność nadruków sitodrukiem jest uzależniona od nakładu, wielkości nadruku oraz ilości kolorów, które zawiera drukowany projekt.

W sitodruku używamy farb plastizolowych, wodnych, rozpuszczalnikowych. Możemy wykonywać nadruki wielokolorowe oparte na kolorach Pantone, jak również nadruki fotograficzne z użyciem technologii CMYK. Wzbogacenie nadruku o efekty specjalne, takie jak druk 3D, żel, puff czy wywab powoduje, że odzież staje się niezwykłym narzędziem promocji. Łączenie technik zwiększa atrakcyjność wizualną gotowych wyrobów.

 

 

 

HAFT

 

 

Haft jest metodą zdobienia stosowaną najczęściej na grubszych tkaninach. Jest to znakomity sposób na oznakowanie koszulek polo, czapek, polarów czy toreb. Haft może być płaski lub wypukły (3D). Aplikację można wykonać bezpośrednio na odzieży lub w formie naszywek w dowolnym kształcie, co umożliwia naniesienie logo w większości trudno dostępnych miejsc.

Koszt przygotowania do haftu jest uzależniony od skomplikowania wzoru i jego wielkości. Cena jednostkowa aplikacji zależy natomiast od liczby uderzeń igły maszyny haftującej.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

FOLIE FLEX I FLOCK

 

 

Metoda stosowana przy niewielkich nakładach i prostych wzorach. Polega na wycięciu ploterem wzoru na specjalnej folii i wgrzaniu za pomocą prasy w koszulkę, czapkę, torbę. W zależności od rodzaju użytej folii uzyskujemy efekt zamszu- flock lub cienkiej gładkiej folii - flex. Metoda ta posiada znaczne ograniczenia, jeśli chodzi o możliwość uzyskania detali lub pożądanych kolorów nadruku.

Na rynku dostępne są również folie flex czy flock przeznaczone do zadruku tuszami solwentowymi i sublimacyjnymi, dzięki którym na tkaninę można przenieść grafikę wielokolorową.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

SUBLIMACJA

 

 

Metoda druku stosowana przy zdobieniu białej odzieży, tkanin wykonanych ze 100% poliestru. Wydruk wykonany jest specjalnymi atramentami lub farbami na papierze transferowym, a następnie w warunkach wysokiego ciśnienia i temperatury przeniesiony na wykrój lub koszulkę.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

TRANSFER

 

 

Transfer jest to nadruk na specjalnym papierze wykonany podobnymi farbami, które stosujemy do druku bezpośredniego. Transfer przenosimy na żądane podłoże przy pomocy prasy zapewniającej odpowiedni docisk i temperaturę. Technika ta umożliwia naniesienie prostych i wielokolorowych nadruków na większości artykułów, również w miejscach niedostępnych dla innych technik.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

DRUK CYFROWY

 

 

Nowoczesna, opłacalna przy niskich nakładach metoda druku pozwalająca wykonanie fotograficznego nadruku nawet na jednej sztuce. Nadruk nanoszony jest w kilka minut bezpośrednio na koszulkę za pomocą plotera drukującego bez konieczności wykonywania kosztownych matryc.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

LASER

 

 

Nowa metoda znakowania tekstyliów. Przy zastosowaniu lasera możliwe jest przechodzenie wzoru przez szwy, kieszenie, zamki. W efekcie uzyskujemy znakowanie wizualnie przypominające wytłoczenie np. logotypu.

 

Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce: czytaj więcej

Prezentowane zdjęcia przykładowych realizacji nie stanowią reklamy, natomiast zamieszczone znaki towarowe oraz logotypy należą do ich prawnych właścicieli.
Wyeksponowanie ich na niniejszej stronie internetowej ma na celu zaprezentowanie mozliwości produkcyjnych firmy MAJOR ART Sp. z o.o.